Kosmetyka kamieni naturalnych i konglomeratów kwarcowych.

Wykorzystanie kamienia naturalnego podczas aranżacji wnętrz cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Najchętniej wybierany jest marmur, piaskowiec oraz granit. Kamienne parapety, posadzki czy blaty są wyjątkowo eleganckim dopełnieniem wystroju pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że kamień naturalny, pomimo że jest piękny, to potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Jak o niego dbać? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Kilka podstawowych informacji

Powiedzmy to sobie jasno już na samym początku – wszystkie elementy, które wykonane zostały z kamienia naturalnego, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Dokładna impregnacja kamienia naturalnego jest potrzebna, aby kamienne podłogi, blaty czy parapety dobrze wyglądały i służyły nam przez wiele lat. Brak zabezpieczenia impregnatami sprawia, że wzrasta ryzyko powstania trudnych do usunięcia śladów, takich jak chociażby plam i przebarwień.

Zanim zaimpregnujesz kamień pamiętaj!

Zanim zdecydujemy się na impregnację kamienia naturalnego powinniśmy pamiętać, że jego struktura nie pozwala na całkowitą ochronę powierzchni. Powstaje więc pytanie: skoro nie jest możliwe całkowite zabezpieczenie materiału, to dlaczego warto tracić czas na impregnację? No cóż, odpowiedź jest stosunkowo prosta – kamień impregnujemy po to, aby zyskać czas na usunięcie z jego powierzchni wszystkiego, co może prowadzić do jego całkowitego i nieodwracalnego uszkodzenia.

Impregnaty do kamienia naturalnego

Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór preparatów do impregnacji kamienia naturalnego. Warto jednak wiedzieć, że samodzielne zabezpieczanie kamienia w warunkach domowych nie jest tak proste, jak mogłoby się początkowo wydawać. Jeżeli nie mamy doświadczenia, to najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego procesu specjalistom. Oczywiście, niezależnie od tego, czy o kamień dbamy samodzielnie, czy nie, to warto dbać o jego należytą ochronę. Tylko dzięki niej będziemy mogli w pełni cieszyć się urokiem kamienia przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *